O firmie


Lee Filters jest producentem filtrów fotograficznych i systemów mocowań, oraz filtrów kolorowych i folii oświetleniowych dla branży filmowej, fotograficznej i rozrywkowej.

 

Produkowane od 1974 roku folie oświetleniowe, stały się w Europie standardem, przyjętym przez całą branżę telewizyjną i filmową. Ich jakość, oraz szeroki wybór, wciąż rozszerzanej oferty kierowanej do profesjonalistów i amatorów, uczyniło Lee Filters, najbardziej rozpoznawalną w swojej branży, firmą na świecie.

 

W roku 1978 firma Lee Filters rozpoczęła produkcję filtrów fotograficznych i filmowych. Dobór filtrów i ich jakość, zdobyły najwyższe uznanie użytkowników. Ciągła modyfikacja i podążanie za zmieniającymi się potrzebami, są poza znakomitą jakością, głównymi atutami firmy.

 

Opracowanie i wprowadzenie do sprzedaży kilku różniących się rozmiarami systemów mocowania filtrów wsuwanych, a co za tym idzie, adapterów, uchwytów i mieszkowych osłon przeciwsłonecznych, pozwoliło na korzystanie z filtrów w szerokim zakresie, wielu odbiorcom.

 

Seven5 Micro Filter System – system filtrów wsuwanych 75mm, kierowany do użytkowników aparatów bezlusterkowych, rozbudowanych kompaktów i aparatów dalmierzowych.

 

100mm System – najbardziej wszechstronny system filtrów wsuwanych 100mm, w skład którego wchodzą filtry żywiczne, filtry szklane, a także stosowany przez specjalny adapter, nakręcany filtr polaryzacyjny 105 mm.

 

SW-150 Filter Holder – początkowo stworzony do korzystania z obiektywem Nikkor 14-24mm, teraz pozwala na mocowanie filtrów, na innych skrajnie-szerokokątnych obiektywach. Specjalna konstrukcja adapterów pozwala na korzystanie z filtrów 150mm, na obiektywach, które nie posiadają standardowego gwintu filtrowego.

 

Polecane artykuły dotyczące produktów LEE Filters:

https://www.onlandscape.co.uk/2016/10/interview-lee-filters/

http://improvephotography.com/41636/graduated-neutral-density-filters-filter-holders-reviewed/?

https://www.bhphotovideo.com/explora/photography/buying-guide/8-must-have-accessories-architectural-photography?BI=4906?

http://leefilters.tumblr.com/post/149659677935/lee-filters-super-stopper-and-very-hard-edge-gnd?

http://www.wexphotographic.com/blog/lee-filters-15-stop-super-stopper-review?utm_source=twitter&utm_medium=social&utm_campaign=super-stopper-review?

http://www.amateurphotographer.co.uk/accessory_reviews/lee-filters-nd-grads-review-86946?

https://www.ephotozine.com/article/lee-filters-super-stopper-15-stop-nd-filter-review-29401?